February 2016

Osm hrozných / Dánská dívka

7. february 2016 at 9:56 | blackbird |  Movies
Výjimečně jdu poměrně s dobou a viděla jsem dva aktuální filmy, tak jsem se rozhodla napsat recenze. Oba jsou to filmy stále běžících v kinech a oba jsou i nominovány na Oscara (ikdyž myslím, že ne za nejlepší film, ale jiný věci)

The Eight Hateful/ Osm hrozných
Tento film je novinkou od znamého kultovního režiséra Quentina Tarantina. Žánr to má být western/mysteriózní/drama/thriller a komedie. Jistě jen tato kombinace v každém vzbuzuje zájem, ale to už je prostě Tarantino. Jak už u něj bývá zvykem je tu spousta překrvavených scén, které jsou schválně přehnané, jsou vetkané do složitého příběhu a k tomu ještě pár vtipných hlášek.

Osm hrozných (stejně jako ostatní jeho díla) je příběh, kde jsou jenom záporné postavy a příběh je poskladaný jako skládanka, kde buď přeskakuje z příběhu do příběhu anebo jak bylo zde, se vrací v čase.

Jeho filmy jsou zajímavě a neotřele natočené. Přesto že má tři hodiny, což by leckoho mohlo vyděsit (třeba mně), tak rozhodně ne, uteče to jako nic. Po velmi dlouhé době mě film takhle nadchnul a dala jsem mu plný počet na csfd. Plus má dokonalý soundtrack. Rozhodně stojí za shlédnutí.

channing tatumthe hateful eightthe hateful eight


Murakami

1. february 2016 at 20:30 | blackbird |  Underground
Vždcky jsem měla ráda rána. Nemám na mysli ty každodenní uspěchaná divoká, která plynou den za dnem až splývají v jedno neurčité. Mám na mysli ty rána, kdy vstanete brzo, nikde nikdo a celý svět je váš a čas se naprosto zastaví. Vy nic nemusíte, tak jen vstanete, uděláte si čaj/kafe a skvělou snídani a sednete na gauč. A vnímáte jen ticho.

boy

Zrovna dneska jsem měla to potěšení zažít tohle ráno a jako obvykle jsem si k tomu vzala knížku. Když čtete Murakamiho občas se vám stane (nebo mě se to tak děje), že narazíte na pasáž, která vás naprosto dostane. Buď je to naprosto skvostně napsané anebo jako to bylo v tomhle případě, vás to naprosto popisuje. Naprosto to rezonuje s vašimi životními postoji, plány, cíly a myšlenkami. Dokáže to naspat člověk, kterého jste nikdy v životě nepotkali a ani nepotkáte, žije na druhém konci planety a vám to naprosto zapadne na správné místo.