August 2015

Ekologie

31. august 2015 at 16:48 | Barlie |  Underground
V poslední době, je docela trend mluvit o špatné situaci a nabádat ostatní k tomu, aby žili ekologicky.Zkusili jste si někdy zapnout večerní zprávy? Kdykoliv se na ně podívám, tak se cítím mizerně další den do dalších zpráv. Na světě se dějou i dobré věci, jenže o těch se nemluví. Jistě, nemůžeme vychvalovat, co je dobré a přehlížet to špatné. Jenže dost věcí se zlepšuje a to si myslím, že by lidé měli vědět.

Tumblr

Muž, který se zřekl peněz a přežil | Mark Boyle

25. august 2015 at 20:38 | blackbird |  Books
Rozhodla jsem se napsat recenzi o této knize, protože přesto, že se pohybuju často v knihkupectví a na knižních blozích, nikde jsem na tuto knihu nenarazila až v knihovně mé sestřenice. Ikdyž nemám ráda dlouhé názvy knih, myslím, že tenhle zaručeně vyvolá nějaké otázky. Kniha je totiž reportáží od skutečného dnešního člověka (rok vydání 2014), který se na rok dobrovolně odříznul od veškerých peněz.


Jako první vás asi napadne proč to udělal a vzápětí jak. Samozřejmě odpovědí na tyhle otázky by vám poskytla sama kniha, ale trochu vám to přibližím.
Mark Boyle, člověk jako já nebo vy, chodil s přáteli posedět do hospody, do kina, kupoval si knihy a mimo jiné vystudoval ekonomii.
A po pár letech práce v tomhle oboru došel k názoru, že chce žít bez peněz. Nezdá se vám tento paradox poměrně zajímavý?

Kniha je zezačátku poměrně nudná, protože autor nastinuje situaci, ale to je pouze prvních pár stránek. Rozhodl se že Mezinárodním dnem nenakupování (28. listopad) začne jeho cesta. Pravidla byla jednoduchá - celý rok nesmí utratit ani penny, zároveň se ale nechtěl na nikom přiživovat ani nikoho pohoršovat.

Celý rok žil v karavanu kousek od Bristolu, kam dojížděl na kole a pracoval v místní farmě.
Kniha je čtivou autobiografií, která popisuje rok v dnešní společnosti bez utrácení. A na konci knihy můžete jen uznat, že se mu to vážně povedlo. Což je skoro až k neuvěření.

Minimalismus

14. august 2015 at 22:59 | blackbird |  Underground
O minimalismu jsem se věděla už dlouho, ale teprve tenhle týden jsem našla články, které mě utvrdily v tom, že mi to přijde jako skvělý životní styl a rozhodla jsem se o tom konečně napsat na blog. Nejdřív pro začátek ujasním, co je minimalismus.

my scandinavian home: Crisp white, greys and floaty linen in a bloggers homemy scandinavian home: Crisp white, greys and floaty linen in a bloggers home


Minimalisté upozorňují na to, že člověk by se měl rozvíjet spíš sám jako osobnost, než přemýšlet nad materiálními věcmi. I když si na něco dlouho šetříme, chvíli z toho máme radost, ale tak pomine. Ale co úspěchy, kterých jsme docílili pomocí našeho úsilí? Podstatou minimalismu je myšlenka soustředit se pouze na důležité a omezit zbytek. Minimalisté zastávají názor, že čím méně toho vlastníte, tím jste spokojenější a máte lepší život. Mají pouze věci potřebné, nebo které je naplňují. Tím, že se nesoustředíte tolik na svuj majetek, máte mnohem víc času a prostou samy se rozvíjet.

"Velmi mnoho lidí utrácí peníze, které nevydělali, na koupi věcí, které nechtějí, aby udělali dojem na lidi, které nemají rádi." - Will Rogers

Nikdy jsem moc nechápala shromažďování věci. Dělá lidí šťastnější, že mají narvané místnosti krámů, na které se chytá prach, a naprosto jim k ničemu nejsou? A co věci, které už dávno nechceme, ale nevyhodíme je, protože se bojíme, že tím vyhodím kus našeho já z dávné doby? Jenže co když si těmi věcmi vlastně jen stále jen připomínáte něco, přes co se chcete už dávno dostat? Skutečně vlastníte jen věci, které vás dělají šťastnými nebo které skutečně potřebujete? Kolik peněz už jste dohromady utratily za věci, které jste vlastně nechtěli, ale obrovské cedule s nápisy Totální výprodej vás nakonec přesvědčili? Nadbytek věcí, lidí nedělá šťastnější.


20 dreams I have

11. august 2015 at 14:06 | Barlie
Nejdřív, abychom si ujasnili jednu věc :

The Best Travel Quotes | Birthday Wishes Expert

20) Mít spoustu skvělých vzpomínek
19) Naučit se hrát na cello a saxofon
Oh ♥