July 2015

Všichni to tak chceme

26. july 2015 at 17:19 | Barlie |  Underground
Tohle je otázka, kterou si každý sám sobě, nejednou položil. Vybočuje něčím? Nebo je jen neurčitý kus davu, kus něčeho či ničeho, nevýznamný?
Je obecně námi přijímáno, že jsme každý originál a neexistují dva totožní jedinci. Ovšem znáte snad celý svět? Potkali jste každého člověka? Mluvili s každým? Jak mužete tedy s jistotou říct, že skutečně není na světě člověk, který by byl stejný jako vy?

:)

Ale je to tak nepravděpodobné, že ano, mužeme říct, že každý z nás je originál a pravděpodobně nikdy nepotká na ulici svou přesnou kopii.
Takže přesto, že potřebujeme uspokojit své ego s tím, že jsme jedineční na celém tomto světě, vyhledáváme lidi nám podobné. Hledáme si (ať už vědomě či nevědomě) lidi, kteří nám jsou podobní, kterí nám rozumí anebo ty, ke kterým chceme vzhlížet. Chceme někam zapadnout.
Chceme najít si aspoň jednoho člověka, ke kterému bychom se mohly hlásit.

Wild | Cheryl Strayed

16. july 2015 at 22:59 | Barlie |  Books
Když jsem kolem této knihy prošla v knihkupectví, něco se ve mě ozvalo a musela jsem se otočit a podívat se na ni. Já si nerada čtu u knížek o čem jsou. Většinou si to jen prolítnu, abych přibližně věděla, ale většinou dám spíš na pocit. A převládla u mě zvědavost. Upřímně Reese Whitherspoon (a ani autorka samotná) nevypadá jako někdo, kdo by denně podnikával velké tůry. Jak to tedy zvládla? Jak ušla 1,700 kilometru, jak tvrdí obálka? Proč to udělala?Řecko

9. july 2015 at 21:22 | Barlie |  Photos
Tak jsem zpět.
Bylo to vážně super, na to že je Řecko skoro každý den ve zprávách s krizí, tak jsem se obávala, že to bude mnohem horší. Ale všechno bylo naprosto v pohodě. Před dovolenou jsem si představovala ty davy nespokojených Řeků, ale po ničem takovém ani stopy. Vidíte?