May 2015

Introvert vs extrovert

25. may 2015 at 22:05 | Barlie |  Underground
Myslím, že každý už se s tímhle někdy setkal. Už jste někdy zaslechly otázku "a ty jsi co? Introvert nebo extrovert?"
To be honest na tohle se nedá odpovědět. A většina lidí vám řekne, že je introvert/extrovert, ale že si tím není jistá a že na něj sedí i něco z druhé "skupiny."

Přečetla jsem si jeden chytrý článek, kde jsem se o tomhle dočetla víc.
Abyh to vzala skutečně od začátku, tak tuhle teorii zavedl Carl G. Jung. A dnešní doba jí poněkud zdeformovala. On neurčil, že lidi se dělí na dvě skupiny - introverty a extroverty. Zavedl škálu, která vám ukáže, zda jste blíž k introvertům nebo extravertům. Vypadáa si takhle.

A ne, tohle není Jungův originální nákres.

Víc si užít

21. may 2015 at 15:00 | Barlie |  Underground
...Občas se ve mně mísí pocity mezi tím jestli chci zapadnout nebo být dal sama sebou.
Nechci se tu nějak litovat, každý si občas připadá, že nezapadá. A cítí se tak nějak líp, když mu někdo řekne, že to tak má občas taky.
A asi to tak prostě bude, protože jsme každý jiný a asi by bylo nemožné cítit se stále jako kus davu.
Někdy se mám fajn, bavm se a pak mě najednou přepadne přemýšlivá nálada a místo toho, abych mluvila o nějaký blbosti se zabývám věcmi, jako kde budeme za deset let. Koukám na svoje kamarády a přemýšlím, jestli je budu znát za deset let. Zda tu pro mě budou. A vlastně jestli tu jsou pro mě i teď.

Jak byly hvězdy špatně pochopeny

17. may 2015 at 21:37 | Barlie |  Books
Okay?

No, vždycky musíte dát nějaký zajímavý nadpis článku, aby si ho někdo přečetl.
Chci totiž psát o té veleslavné mainstreamové knize Hvězdy nám nepřály. (Teda ona už není tak mainstream, ale ještě stále všichni víme o čem je řeč.)
Protože si nejsem jista, zda jsem četla stejnou knihu jako ostatní.
Četla jsem TFIOS (The Fault in Our Stars) asi tak rok předtím, než to byl velkej boom a všichni si to fotili na instagram a chodili na to do kina.
A kniha se mi líbila.
Nemám ráda romantické příběhy. Jediný, co zkousnu je Titanic (protože Leonardo diCaprio) a Bridget Jones. Nekoukám se na žádný romantický seriály jako jsou Upíří deníky a nelibuju si v 50 shades.
Ale Hvězdy nám nepřály?

Zlatá éra

11. may 2015 at 21:46 | Barlie |  Underground
Poslední dobou jsem několikrát slyšela, jednu narážku na naši gekuneraci. A teď nemyslím ty tupé neustále omýlající se kecy o tom, jak furt čumíme do mobilů.
Ale spíš to, že jsme rozmazlení. Neustále se na něco nebo někoho vymlouváme, svádíme vše na ostatní, nejradši bychom nic nedělali, ale přitom měli všechno. A teď mi netvrďte, že takoví nejste. Pokud ne, smekám.
Protože já taková jsem.
◈◈◈
A nelíbí se mi to. A dlouho jsem to možná ani nevěděla, neuvědomovala si to. Protože tenhle přístup má každý. Nikomu moc nezáleží na škole, na morálních hodnotách atd.

Chováme se, tak jak to vyhovuje nám v tuhle chvíli. Stěžujeme si na jakoukoliv hloupost a jakmile nám někdo jen malinko ukřivdí, jsme naprosto naštvaní a nafukujeme to do obřích rozměrů.
Je to děsivý, že jsem si to tak dlouho neuvědomovala. My skutečně jsme zlatá generace.
Ano, teď mi zase budou hnidopiši odporovat "že to není pravda", takže ano NEMÁME DOMA BĚŽNĚ ČOKOLÁDOVÉ FONTÁNY ANI NIC TAKOVÉHO, ale máme spousta jiných věcí.