April 2015

David Garrett

27. april 2015 at 16:07 | Barlie |  Music
Davida Garreta znám už hoodně dlouho. Kamarádka mi ho pouštěla tak asi před pěti lety poprvé, ale no znáte to. Nijak vás to neurazí, ale ani nezaujme.
A tenhle rok v únoru jsem byla nemocná a brouzdala jsem po internetu a vzhledem k tomu, že hraju na housle, tak prostě hledám random houslisty a poslouchám, jak jim to krásně hraje.
Narazila jsem na Davida Garreta a musela jsem naznat, že je vážně dobrej.
Ovšem začala jsem ho vnímat úplně jinak, když jsem narazila na video David Garrett - Smells liketeen spirit. Už v tu chvíli mi zatrnulo, jak někdo může zahrát na housle Nirvanu? To přece není možné!

Tak už toho nechme

25. april 2015 at 13:42 | Barlie |  Underground
Hello Prague! | Flickr - Photo Sharing!Je tak nějak obecně mezi námi Čechy platné (vím, že na můj blog chodí i Slováci, tak se omlouvám tohle je poněkud vlastenecký článek), že se nemáme rádi.
Kolik lidí hrdě říká v cizině "no prosím, já jsem z Čech, co ty na to?" Místo toho zamumláme něco jako Czech republic a tváříme se nenápadně.
Jo, je o nás známo, že krademe. Je o nás známo, že jsme povaleči, co sledují hokej a pijou pivo.
Proč? Protože se necháme.
Existuje vážně málo lidí, kteří by vám řeklo, že jsou rádi za to, že žijou v Česku. Hrozně málo lidí by řeklo, že jsou rádi, že mluví česky.
A tak jsem se rozhodla k tomuhle všemu se vyjádřit.

Punk

19. april 2015 at 14:34 | Barlie |  Music
I love himUpřímně punk jako subkultura se mi vážně líbí.
Nemyslím tím, teď asi ani tak tu módu a některé výkyvy chování.
Myslím životní filozofii.
Líbí se mi, že si dělají co chtějí. Líbí se mi, že se nebojí vybočit. Že ikdyž ví, že je to bude něco stát, tak dělají to v co věří.
Klidně nahlas říkají "fuck the system!", protože kdo jiný než punker by si to nemohl zplna plic vykřičet?
Líbí se mi to "don't care" a rebelské přemýšlení. To, že se nebojí toho být jiní. Nemyslím si, že to dělají proto, že na sebe chtějí upozornit. Takoví ti praví punkeři rozhodně ne. Přijde mi hrozně super, dělat skutečně to, co dělat chcete. Ikdyž lidi tvrdí, že na to nemáte a že byste neměli. Vy to stejně uděláte, protože chcete a věříte tomu.

Cestování mění lidi

15. april 2015 at 18:00 | Barlie |  Underground
K tomuhle článku mě inspirovali dva youtubeři - Jack a Fin (no on vlastně youtube kanál má jen Jack, ale to je asi jedno). Jsou to kluci co cestují, natáčí vlogy a píšou blog. Jejich projekt se nazývá A story telling project inspired by travel.
Jsou hrozně super, pokud se nudíte a chcete si "improve english" tak si pusťte JacksGap nebo se koukněte na stejnojmenný blog (mají i super instagram).
Takže nejenže jim závidím, protože to je prostě úžasný a hrozně bych tak chtěla žít taky.
Ale taky si myslím, že cestováním se člověk hrozně posouvá kupředu.
Ale asi na to nestačí týden, to se prostě opálíte, porozhlédnete a konec. Myslím, takové to skutečně cestování, které jsem sama nezažila. Prostě vyjedete na hroozně dlouhou dobu a žijete někde pryč. Člověk se musí vrátit jako úplně vyměněný. Pozná nové kultury, nové názory, pozná spoustu lidí a hlavně určitě pozná i sám sebe.

Snaha být originální

14. april 2015 at 17:00 | Barlie |  Underground

Možná jste si toho všimli anebo je to jen můj podivný poznatek, ale spousta lidí se snaží být originální. Teď je doba, kdy prostě je hrooozně cool poslat všechny s jejich názorama do háje, nebýt ovce a jít proti davu. Jenže víte, co? Když se všichni snaží o to být jiní, co z toho vznikne? Že jsou zase opět všichni stejní.
Občas když někdo něco říká, je úplně jasný, že to je jen za účelem upozornit na sebe. Aby byl zajímavý. Jsem dva dny vegan, tak si to napíšu na instagram. Obarvím si vlasy na co nejvíc zajímavou barvu, kteoru nikdo nemá.
Řeknu to asi takhle. Na světě existuje pár lidí, kteří prostě mají dar a jsou zajímaví a originální. Někteří až moc svým způsobem, ale nedělají to, protože potom hrozně prahnou. Nedělají to proto, že si myslí, že je to zajímavé a originální. Dělají to, protože to tak cítí.
Oni prostě dělají jen to, co se jim líbí, to co uznávají a dávají to najevo.

Lifestyle

12. april 2015 at 14:43 | Barlie |  Lifestyle
Nutella <3Upřímně?
Nic jako lifestyle rubrika tady nebude. To jsem taky měla svůj chvilkový záchvat, zhubnout a dodržovat zdravý životní styl.
A teď jsem jen "lidi neblázněte."
Lidem zdravá strava trochu vymývá mozky. Upřímně. To jsou teď všichni "hrozně tlustí" a všichni se ženou za co nejnižší velikostí, sice modelky jsou pasé, ale tumblr a weheartit mluví trochu jinak.
Jako hele, pokud jste tlustí a máte nadváhu, tak jo bylo by fajn zhubnout. Pokud jste pecka, co sedí doma, tak by bylo fajn se občas zvednout a jít si zaběhat. A pokud žerete třikrát týdně fastfoody, měli byste se nad sebou taky zamyslet.
Ale jinak?

Jak být nesmrtelný snadno a rychle

11. april 2015 at 12:50 | Barlie |  Underground
Na internetu najdete nespočet všemožných návodů na různé věci, jako jak sbalit kdejakou celebritu, jak se stát slavným a bohatým apod.
Ale nesrmtelným?
Neznám moc lidí, kteří by řekli, že chtějí žít napořád. Nevím, jestli mluví pravdu, ale většina lidí chce aspoň žít hodně dlouho. Ale to samozřejmě nijak neovlivníte. Jednou prostě pravděpodobně umřete a bude konec.
Ale jsou lidi, kteří jsou sice dávno mrtví, ale stále se o nich mluví a stále se na ně myslí. A jsou
to prostě klasici, někdo koho známe pořád ikdyž už je dlouho mrtvý.
Dovedete si to představit, že si jen tak napíšete knihu, kterou pak čtou další a další generace? Myslíte, že to věděl ten člověk, když to psal? Myslíte, že když John Lennon s Paulem McCartneym psali své první písničky tušili, že si je lidi i po padesáti letech budou stále pouštět? Věděl to Shakespeare když psal svoje knihy? Myslím, že ne.

Stoletý stařík, který si dělal, co chtěl

6. april 2015 at 13:15 | Barlie |  Books
Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizelAutor : Jonas Jonasson

Originální název (musela jsem :D ) : Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvan

Rok vydání : 2009 (Švédsko), 2012 (ČR)

Žánr : Román, světová literatura


Vím, že tuhle knížku už asi každý z vás zná, takže jdu tak trochu s "křížkem po funuse", ale chtěla bych začít psát víc recenze na knihy, tak piště vaše názory do komentářů :)
O téhle knížce už vím, asi tak dva tři roky, ale trvalo mi dlouho než jsem se k ní dostala a když jsem se k ní před rokem začala číst, tak mě nebavila, takže jsem ji zase vrátila. Každopádně dnes jsem jí dočetla, hallelujah.
Kniha Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel je přesně ta kniha, kterou by si měl přečíst každý, kdo se chce zasmát. Vážně, nepamatuju, u jaké knížky bych se tolikrát zasmála jako u staříka. Jednou i ve vlaku, nahlas, trapas :D