January 2015

Gerard Way

29. january 2015 at 16:50 | Barlie |  Music
Zdravím vás!
Pokud sledujete můj blog déle/nebo mě znáte anebo jste prostě jen velmi chytří a podle mého designu jste si odvodili, že mám ráda hudbu, tak vás možná tolik nepřekvapí, když napíšu článek o tom, že jsem šla na koncert. Třikrát sláva.
Upřímně bylo to dost narychlo. Jen tak náhodou jsem procházela Lucernou a koukám na to, kdo vystoupí v Music Baru. Byly tam pro mě samý cizí random jména, který jsem vůbec neznala a pak vidím že za týden vystupuje Gerard Way. To jméno mi bylo hned povědomé, tak jsemmyslela, že od něj znám třeba jednu písničku nebo tak něco, ale pak mi docvaklo, že Gerard Way je zpěvák bývalé kapely My Chemical Romance a já miluju My Chemical Romance (máte to v designu)!

Největší problémy knihomolů

20. january 2015 at 18:10 | Barlie |  Books
Teď nedávno jsem začala zase více číst a přemýšlela jsem nad největšími nevýhodami toho, když jste knihomol.
Jistě, každého napadnou věci jako, že to zabere hodně času a nemáte čas na ostatní lidi (což je možná občas výhoda) nebo že to je hodně drahý, ale upřímně co dnes není a to je otázka, která se dá jednodušše vyřešit (třeba otravovat všechny v okolí, zda by vám nepůjčily nějakou knihu).
Takže tyhle "problémy" nemyslím, napíšu vám svoje problémy, které pociťuju a nevím, jak je řešit. Třeba budete mít nějaké užitečné rady.


1. Nepamatuju si všechny knihy co jsem přečetla
Prokletí nad prokletí! Přečtu si knihu a obzvlášť pokud je od někoho ze severských zemí (což se stává poměrně často) stejně vám neřeknu nic o hlavních postavách, protože si ani nepamatuju jejich jména (Reuilf Steen, Askilden a dalších 16786 jmen, které nemám šanci si zapamatovat) a děj? Jen tak mlhavě si možná vybavím. A knížku, co jsem četla třeba v 6. třídě? Jste blázen? Občas třeba koukám na knížku a nejsem si jistá, jestli jsem jí už náhodou nečetla.
Štve mě to, chci si knihy pamatovat, ale asi by mi v mozku nezbylo místo už na nic jiného... Spíš si pamatuji atmosféru, jakou jsem z ní cítila, svoje pocity a jestli se mi líbila nebo ne. Ale to je tak všechno.

Knižní výzva

5. january 2015 at 18:37 | Barlie |  Books

Rozhodla jsem se letos zapojit do nějaké té knižní výzvy a zaujala mě knížní výzva Ells.
A aby to byla skutečně výzva, zkusím, jestli zvládnu přečíst za tenhle rok 30 knih.

Blogový svět

3. january 2015 at 17:05 | Barlie |  Underground
Včera jsem se odhodlala k tomu, abych našla nové zajímavé blogy,
protože smutná věc na blogu je ta, že jakmile chvíli zmizíte a zase se vrátíte, zjistíte, že většina většina vašich původních "blogových přátel" je pryč a jedna z nejhorších chvílí, je když natěšeně nakliknete svůj oblíbený a zjistíte, že už nepíše nebo ještě hůře, že už neexistuje. Prostě na nic
Ale o tom jsem psát nechtěla. Chtěla jsem jen nadšeně vyprávět o tom, kolik skvělých blogů existuje a myslím, že pro každého, kdo chce být dobrý blogger je nejdůležitější chodit na jiné blogy. A ještě víc přínosné je sledovat ty slavné anebo zahraniční. Je úžasné, že blogování je rozšířeno snad po celém světě.
A nemluvím tu o tom, aby kopíroval, ale o inspirování se. Mně osobně to dost pomáhá a nakopne mě to psát dál. Myslím, že blog je skutečně skvělá sociální síť. Občas úplně žasnu nad tím, co všichni vymyslí. Jsem z blogu nadšená, měla bych sem zavítat častěji :D
Takže co vy? Jaké jsou vaše nejoblíbenější blogy? Jaký typ blogů se vám líbí? Chodíte i na zahraniční blogy? Jaké?